maj 2024

Informacje dla kandydatów do klasy 1 IB na rok szkolny 2024/2025

UWAGA!

Najważniejsze informacje:

1. Kandydaci wraz z rodzicami generują i drukują wersję elektroniczną wniosku o przyjęcie do szkoły za pomocą strony internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin . Wydrukowany wniosek musi być podpisany zarówno przez rodziców, jak i kandydata, a następnie dostarczony do szczecińskiej szkoły pierwszego wyboru (do II LO tylko jeślina szczycie listy preferencji jest klasa z II LO).

2. Kandydaci, którzy wśród wybranych klas wskazują klasę 1 IB, składają wnioski o przyjęcie do szkoły od 10 maja 2024 r. (piątek) do 23 maja 2024 r. (czwartek), do godziny 15.00.

3. 28 maja 2024 r. (wtorek) o godz. 15.00 – pisemny sprawdzian kompetencji językowych z języka angielskiego dla uczniów ośmioletnich szkół podstawowych.

4. Pomiędzy 29 maja 2024 r. (środa), a 10 czerwca 2024 r. (poniedziałek) – ustny sprawdzian kompetencji językowych w formie rozmowy w języku angielskim. Szczegółowy harmonogram ustnego sprawdzianu kompetencji językowych zostanie przedstawiony w dniu przeprowadzania pisemnego sprawdzianu kompetencji językowych, czyli we wtorek 28 maja 2024 r.

UWAGA: W przypadku braku możliwości udziału w egzaminach w terminie głównym z powodu choroby potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim kandydat musi niezwłocznie przekazać szkole informację na ten temat.

5. Do 12 czerwca 2024 r. (środa) - ogłoszenie wyników pisemnych i ustnych sprawdzianów kompetencji językowych do klasy 1 IB.